Zima za pasem, a my ruszamy z kolejną edycją kursu pilotażu samolotu ultralekkiego UAP(L), do uzyskania świadectwa kwalifikacji UACP. Śladem lat poprzednich rozpoczynamy zimowe zmagania na zeszklonych mrozem lądowiskach krainy Mazur Garbatych. Wychodząc z założenia, że „żeby latać dużo trzeba latać często”zapraszamy na weekendowy kurs teoretyczny połączony z praktyką (tzw. szkolenie zintegrowane). Z doświadczenia wiemy, że nauka teorii wspomagana praktyką to model sprawdzony od wielu lat i najprzystępniej adoptowany przez kursantów.

Jak za pewne większość z Was wie, a z pewnością potwierdzą to nasi abiturienci, w okresie gdy śnieg spowija  lotniska, a samoloty w większości Aeroklubów zabezpieczone przed zimą stoją w swoich hangarach, my wbrew utartej opinii szkolimy najwięcej i najintensywniej.

Latanie o tej porze roku niesie za sobą nieocenione doświadczenie, którego z pewnością braknie studentom wyszkolonym w okresie letnim, gdy pogoda za oknem jest wg. przysłowiowego „milion na milion”.

Latanie na podgrzewie gaźnika, nierzadko z zamarzającymi rurkami PITOTE’a, lądowania i starty na śliskiej nawierzchni, nierzadko pokrytej zalegającym śniegiem lub zmrożonymi koleinami oraz pogodą po tzw. ” dopuszczalnych minimach” to prawdziwa szkoła latania bliska doktrynie „BUSH FLYING”.

Tylko tutaj nauczymy Cię wykorzystywania zamarzniętych jezior jako „terenu przygodnego” do lądowania zapobiegawczego lub awaryjnego.

Nasze samoloty wyposażone są w ogrzewanie i możesz w nich czuć się zupełnie komfortowo jak w swoim samochodzie. Na lądowiskach zapewniamy ciepłą kawę, herbatę oraz poczęstunek, a wieczorem dla zmarzlaków oferujemy kąpiele termiczne w naszej lotniskowej SAUNIE.

Nieukojeni w emocjach, po zajęciach mogą udać się na lokalne jeziora poślizgać na łyżwach, a gdy śnieg zalega, poszaleć na biegówkach lub oddać się emocjonującym rodzinnym kuligom w zaprzęgach konnych uwieńczonych ogniskiem i przyprawionym lokalnym bezalkoholowym „grzańcem goździkowym”.

Wszelkie informacji o planowanym szkoleniu znajdą Państwo w naszej broszurze (do pobrania TUTAJ).

Mimo wszystko, w przypadku wiąż nierozwikłanych wątpliwości nasz Szef Szkolenia Pan Ireneusz Rozum udzieli Państwu niezbędnych informacji pod numerem telefonu +48 508 100 801.

Serdecznie zapraszamy.

Planowane rozpoczęcie kursu 20.02.2016 w Ełku o godzinie 17:00.