Zapraszamy pilotów do udziału w Mazurskich Zawodach Mikrolotowych do Pucharu Polski, które odbędą się w dniach 15-17.09.2017 r. na lądowisku Giże (EPGE).
 
Organizatorem zawodów jest Aeroklub Bydgoski przy współudziale Komisji Mikrolotowej, Ultralekkiej Szkoły Nauki Pilotażu "Rozairo Ultralight Academy" oraz Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego. Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Mikrolotowego Pucharu Polski oraz Katalogu Konkurencji.

Zawody są kwalifikacją (rankingiem) pilotów do Mikrolotowego Pucharu Polski 2017 oraz są cyklem przygotowań do imprez międzynarodowych.

Kierownikiem Zawodów jest Andrzej Matczak a Głównym Sędzią Janusz Zdulski. Komisja Mikrolotowa AP wyznaczyła jako Route Plannera i kierownika sportowego Stanisława Szpera, który odpowiedzialny będzie  za przygotowanie tras i zadań konkurencji nawigacyjnych oraz prowadzeniem odpraw do konkurencji.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie przez pilota ważnej licencji sportowej w sporcie mikrolotowym, ważnej licencji pilota lub odpowiedznio świadectwa kwalifikacji oraz ważnych kwalifikacji do wykonywania lotów na danym statku powietrznym.

Udział w zawodach należy zgłosić do dnia 1.09.2017 r. do Sędziego Głównego Janusza Zdulskiego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do Ireneusza Rozuma na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Szczegółowy program zawodów dostępny jest tutaj.
 
Koszty uczestnictwa w zawodach (płatne w dniu zawodów na miejscu dla uczestników spoza Kadry Narodowej)
- opłata organizacyjna zawodów i wpisowe: 130 zł (mapy, zdjęcia, obsługa zawodów)
- zakwaterowanie i wyżywienie: 100 zł / doba,
- wypożyczenie loggera 30 zł
 
Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody oraz darmowe paliwo w ilości 20L na załogę.
 
W razie nierozegrania wystarczającej ilości konkurencji, dzień 17.09.2017 r. pozostaje dniem rezerwowym.