Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w dniu 05.01.2017 odbyła się inauguracja Nowego Sezonu Lotniczego 2017 organizowana przez Ultralekką Szkołę Nauki Pilotażu „ROZAIRO ULTRALIGHT ACADEMY” w ramach konferencji poświęconej Bezpieczeństwu Lotniczemu.

 

Dzięki uprzejmości jednego z naszych uczniów Pana Wiesława Mieczkowskiego, a za razem właściciela Lądowiska Makosieje k/Ełku (EPEK), wyżej wymienione seminarium połączone ze szkoleniem z zakresu bezpiecznych zasad wykonywania lotów odbyło się w Siedzibie Spółki SERWISTAL w Ełku.

Zaproszeni goście stanowiły grupy abiturientów ROZAIRO ULTRALIGHT ACADEMY, właścicieli prywatnych statków powietrznych i lądowisk z naszego regionu, przedstawiciele sąsiednich ośrodków lotniczych oraz przyszli kandydaci do szkolenia na samolotach ultralekkich.

Z zaproszenia skorzystało ok 20 osób, co stanowiło 75 % osób zaproszonych.

Spotkanie okraszone było poczęstunkiem oraz zimnymi i gorącymi napojami.

W przerwach spotkania i na jego końcu odbyła się żarliwa dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie lotnictwa ultralekkiego i General Aviation.

Osoby, które ze względu na bardzo trudne warunki drogowe panujące tego dnia oraz obfite opady śniegu nie były w stanie do nas przybyć, mogą zapoznać się z prezentacją oraz wybranymi raportami z wypadków i incydentów omówionymi podczas spotkania. Dodatkowo w zakładce galeria strony www.rozairo.pl znaleźć można zdjęcia i filmy poddane dyskusji związanej z bezpieczeństwem wykonywania lotów.

Z uwagi na pozytywny odzew lokalnej społeczności, zaplanowano cykl szkoleń wg. harmonogramu poniżej, które będą realizowane w rozpoczętym roku 2017.

Wszystkim przybyłym dziękuję serdecznie za udział i zapraszam do częstszych odwiedzin naszych lądowisk w Giżach (EPGE) i Makosiejach (EPEK).