Lokalizacja: Ełk gm. Kalinowo (miejscowość Makosieje)
Oznacznik ICAO: EPEK
Współrzędne: N 53° 48' 26'' , E 022° 32' 27''
Pas: 04 / 22
Elewacja: 123 m (404 ft) AMSL
Długość: 450m x 50m
Częstotliwość: 123.450 Mhz
Kontakt 1: Wiesław Mieczkowski +48 502 535 251
Kontakt 2: Ireneusz Rozum +48 508 100 801

  

Naszym drugim stałym miejscem bazowym jest trawiaste dobrze utwardzone lądowisko położone w miejscowości „Makosieje” na północno - wschodnim  skraju jeziora „Selment Wielki”. Miejscowość jest malowniczo usytuowana, a jej bliska odległość od Ełku (15 km) stanowi ciekawe miejsce do lądowania, załatwienia spraw lub dłuższego odpoczynku.

Lądowisko jest zarejestrowane w PAŻP i ULC. Droga startowa ma obecnie długość 450 m i będzie w najbliższym czasie przedłużona do 700 m. Starty i lądowania odbywają się na kierunkach 04 / 22.

Na miejscu znajduje się hangar mogący pomieścić 10 małych samolotów lub 3 duże takie jak Beechraft King Air C90, Pilatus PC-12, Cessna Caravan lub Turbofinist. Istnieje tez możliwość pożyczenia samochodu lub zatankowania samolotu.

Damska strona awiacji, znajdzie ukojenie w SPA (Masuria Arte), które znajduje się niedaleko położonych Staczach nad „Jeziorem Rajgrodzkim”.

Na miejscu (w odległości ok 1 km) od lądowiska znajdują się pensjonaty zapewniające noclegi oraz wyżywienie, a na samym lądowisku jest salka briefingowa z dostępem do internetu oraz zaplecze techniczne przeznaczone do obsługi i napraw samolotu.

Oba lądowiska położone są od siebie o około 35 km, co daje 10 min lotu samolotem i 30 min jazdy samochodem.

Latamy cały rok niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Uzgodnienie lądowania po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Lądowania są bezpłatne, a wszelkie datki na koszenie trawy i utrzymanie pola wzlotów jest dobrowolne.  Na miejscu zapewniamy gorącą kawę i coś na ząb.

Za lądowanie u nas płacą jedynie Ci, u których również trzeba za to płacić !!!


Instrukcja Operacyjna Lądowiska Ełk
Wpis do ewidencji lądowisk ULC
Plan lądowiska EPEK
Mapa obszaru
Profil podejść - rzut pionowy
Profil podejść - rzut poziomy
Plan ratowniczy